Grafika krakowska

Grafika krakowska

„Miesiąc Grafiki Krakowskiej to siódme spotkanie z cyklu wystaw przedstawiających polskich grafików warsztatowych reprezentujących polskie ośrodki artystyczne. W roku 2017 przyszedł czas na długo oczekiwanych grafików krakowskich. Zobaczymy drzeworyty, miedzioryty, litografie, wklęsłodruk oraz serigrafie. Przegląd ich prac będzie zapewne jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Lublinie w bieżącym roku.

Anna Perłowska-Weiser, kuratorka” źródło

1

5
Pani Kurator oraz Goście z Krakowa (fot. ja)

Wystawa mieści się w Galerii Po 111 Schodach, w MDK nr 2 w Lublinie, przy ul. Bernardyńskiej 14a. Przez cały marzec można ją oglądać w trzech salach Galerii po 111 Schodach: Sali Na Poddaszu, Sali Kwadrat i Sali im. K.R. Vettera. To łącznie trzy kondygnacje ekspozycji.

Jest to imponujący zbiór różnego rodzaju grafik pochodzących z Katedry Grafiki Warsztatowej Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Prezentowane prace pochodzą z pracowni drzeworytu, litografii, wklęsłodruku, serigrafii, miedziorytu, z których swoją twórczość zaprezentowało 58 młodych artystów.

7
wernisaż: Sala Kwadrat (fot. ja)
14
wernisaż: Sala R.K. Vettera (fot. ja)
13
wystawa: Sala R.K. Vettera (fot. Emil Nowak)

Fani grafiki warsztatowej mogą nacieszyć swoje oko bogatą różnorodnością tematyczną jak i formą wykonania.

Wystawa powstała przy współpracy Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Galerii po 111 Schodach Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Lublinie i Katedry Grafiki Warsztatowej ASP w Krakowie.

aaaa
wystawa: Sala R.K. Vettera (fot. Emil Nowak)
a
wystawa: Sala R.K. Vettera (fot. Emil Nowak)

Więcej informacji o autorach, wystawie oraz wernisażu TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *